Witaj w bazie firm Opole Lubelskie

  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
Zatrzymaj animację

Opole Lubelskie - Owocne inwestycje

Portal
dla przedsiębiorców

Owocne Inwestycje

Nazwa firmy: Owocne Inwestycje
Branża: Organizacje pozarządowe
Adres: ul. Strażacka 8
Telefon: 81 475 51 11
NIP: 717 183 15 33
REGON: 364692496

Opis działalności

W dniu 31.03.2016 r. w Urzędzie Miejskim Opola Lubelskiego odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Owocne Inwestycje. W gronie założycieli stowarzyszenia znaleźli się przedstawiciele regionalnych przedsiębiorstw: OSM Opole Lubelskie, Samet Sp. z o.o., Sadyba Rozalin, Appol S.A., Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu, Fruvitaland Sp. z o.o., Ypsilon Consulting, Trade & PR, Pstrąg Pustelnia, Geomax, Ambrozja, Kabako-Gruppe.
Spotkanie było okazją do wymiany informacji o obecnym stanie przedsiębiorczości na terenie Opola Lubelskiego oraz możliwościach rozwoju w przyszłości, dzięki współpracy w ramach Stowarzyszenia.
Uczestnicy spotkania powołali Stowarzyszenie Owocne Inwestycje, uchwalili Statut oraz skład Komitetu Założycielskiego i Zarząd i Komisję Rewizyjną.
Celem Stowarzyszenia jest wspieranie i rozwój przedsiębiorczości na terenie gminy Opole Lubelskie, promocja marki Owocne Inwestycje, podejmowanie inicjatyw przemiany przedsiębiorczości, aktywizacja lokalnego rynku pracy, dostosowywanie kwalifikacji kadr do lokalnego rynku zatrudnienia, utworzenie platformy wymiany doświadczeń, szerzenie wzorów i dobrych praktyk postaw przedsiębiorczych oraz podtrzymywanie współpracy pomiędzy lokalnymi firmami.
W lipcu 2016 roku do Stowarzyszenia dołączyła firma Biogrim.
W listopadzie 2016 roku w ramach działalności Stowarzyszenia wyłoniona został Kapituła, której zadaniem był wybór najbardziej przedsiębiorczej firmy roku 2016 – Laur 2016. Decyzją Kapituły najbardziej przedsiębiorcze działania promujące lokalne produkty i usługi prowadziła Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu „Samopomoc Chłopska”. Nagroda wręczona została w trakcie Gali Opolski Topór. Laur przyznawany będzie cyklicznie.

W roku 2017 w marcu do Stowarzyszenia dołączyły Gminy: Opole Lubelskie oraz Józefów nad Wisłą oraz Firmy: MGeM sp. z o.o. i Agent Service.

W czerwcu 2017 r. do łączyła Gmina Łaziska. Obecnie Stowaryszenie liczy 20 członków.