Witaj w bazie firm Opole Lubelskie

  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
Zatrzymaj animację

Opole Lubelskie - Owocne inwestycje

Portal
dla przedsiębiorców

Fruvitaland Sp. z o.o.

Nazwa firmy: Fruvitaland Sp. z o.o.
Branża: Przetwórstwo owocowe
Adres: Piotrawin 116a 24-300 Opole Lubelskie
Telefon: 81 475 50 30

Opis działalności

Firma oferuje świeże owoce i warzywa z Lubelszczyzny. Specjalizuje się w dostarczaniu wyskoiej klasy owoców: ma;in, truskawek, porzeczek czarnych i czerwonych, innych owoców jagodowych, wiśni, czereśni, śliwek, jabłek, gruszek oraz warzyw.Najwyższa jakość owoców i warzyw została potwierdzona certyfikatami Global G.A.P. i Integrowana Produkcja.

Centrum Logistyczne Grupy Fruvitaland powstawało w trzech etapach budowy.
- Pierwszym etapem   było wybudowanie dwukondygnacyjnej części socjalno – biurowej o powierzchni ok. 780 m² w skład, której wchodzą zarówno pokoje biurowe, sala konferencyjna, sekretariat  i aneksy kuchenne dla pracowników. W tym samym czasie budowała się hala sortownicza wraz ośmioma komorami przechowalniczymi, w której  zlokalizowany jest nowoczesny park maszynowy z dużą  linią sortująco- pakującą, małą linią sortowniczą i linią do pakowania jabłek w woreczki.

- Kolejnym etapem inwestycji była hala o powierzchni 2.191 m²  połączona z już istniejącym budynkiem z pierwszego etapu. Jest to część przeznaczona zarówno do przechowywania jak i sortowania owoców miękkich . Możliwości przechowalnicze są ogromne. W 13 nowopowstałych komorach w tym 12 z kontrolowaną atmosferą możemy pomieścić ok. 3400 ton owoców  dzięki czemu  przez cały rok  oferujemy  je świeże i zdrowe .
- Ostatni trzeci etap budowy zakończył się w grudniu 2015 roku, doprowadził do ukończenia budynku składającego się z części sortowniczej, spedycyjnej-  wyposażonej w  rampę załadunkowo- rozładunkową oraz 4 komory chłodnicze.
Podsumowując obecnie obiekt zajmuje ok. 8000m²  powierzchni i jest wyposażony zarówno w linie sortujące do jabłek, owoców miękkich oraz linie pakujące.